T.C. AYDIN VALİLİĞİ
İL MÜFTÜLÜĞÜ

TDV 2017 Vekâletle Kurban Kesim Programı Bölge Toplantısı Düzenlendi.

TDV 2017 Vekâletle Kurban Kesim Programı Bölge Toplantısı Düzenlendi.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından organize edilen Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu çerçevesinde, ülkemizde yaşayan vatandaşlarımızın kurban ibadetini yerine getirmelerine yardımcı olmak amacıyla düzenlenen yurt içi bölge toplantıları kapsamında 2017 yılı Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım Bölge Toplantısı; DİB Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü Yabancı Yayınlar Daire Başkanı Yıldıray KAPLAN,  TDV Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Çetin ile İzmir, Muğla, Manisa, Uşak, Denizli illerinde görev yapan il müftüleri, il müftü yardımcıları, ilçe müftüleri, vaizler, şube müdürleri, din görevlileri ve TDV şube sorumlularının katılımlarıyla, 17 Ağustos 2017 günü İl Müftülüğümüz Külliye Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Külliye Cami Uzman İmam Hatibi Servet YILMAZ’ın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan toplantı İl Müftüsü Ömer KOCAOĞUL’un selamlama konuşması ile devam etti. Müftü Ömer Kocaoğul, Türkiye Diyanet Vakfı'nın ülkemizde din hizmetlerine önemli katkılar sunduğunu belirterek, "Vakfımız ülkemizde ve dünyanın birçok ülkesinde bizi gururla temsil ediyor. Güzel faaliyetlere imza atıyor. Vakfımızı kuran, yaşatan hizmet eden herkesten Allah razı olsun" dedi.

Tanıtım konuşması yapan Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü Yabancı Yayınlar Daire Başkanı Yıldıray KAPLAN da, kurbanın bir ibadet olduğunu hatırlatarak vatandaşların kurbanlarını vekâletle DİB ve TDV’ye emanet ettiklerini söyledi. Kaplan, şehirleşmeyle birlikte insanların kurbanlarını kendileri kesmek yerine vekâletle kesimi daha çok tercih eder hale geldiğini, halkın vakfa teveccühü ve güveniyle de vekâletle kesim sayılarının her geçen yıl arttığını ifade etti.

Vekâletle kurban tanıtım filminin ardından konuşan TDV Genel Müdür Yardımcısı Sayın Abdurrahman Çetin ise şunları kaydetti, "Kurbanlarımız Kardeşlik İçin temasıyla bu yıl 275 bin hisse kurban kesimi ve dağıtımı planlanıyoruz. Sizlerin de katkılarıyla bu hedef gerçekleşecek. Daha fazla Müslüman kardeşlerimizle bayram sevincini yaşayacağız. Dünyanın neresinde olursa olsun, mazlum ve mağdur Müslüman kardeşlerimize el uzatmak ve yardım yapmak zorundayız." dedi. Türkiye Diyanet Vakfı olarak bu yıl vekalet yoluyla kurban kesim bedellerini yurt içinde 850 TL, yurt dışında da 600 TL olarak belirlediklerini vurgulayan Çetin, "Vatandaşlarımız, www.diyanetvakfi.org.tr ve bagis.diyanetvakfi.org.tr adreslerinden online bağış yapabilmenin yanı sıra il ve ilçe müftülüklerimize, cami görevlilerimize, PTT şubeleri ile anlaşmalı bankalar aracılığıyla da vekalet yoluyla kurban programına katılıp kurbanlarını vekalet yoluyla kestirebilir" diye konuştu.

Çetin, vatandaşların www.diyanetvakfi.org.tr adresinden kurban bağışı hakkında detaylı bilgi alabileceklerini ifade etti.

Program, önceki yıllarda Türkiye Diyanet Vakfı’nın kurban organizasyonlarına katılan gönüllülerin gittikleri yerlerde yaşadıkları özel hatıralarını anlatımıyla tamamlandı.