T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Efeler Müftülüğü

13.06.2017

YAZ KUR'AN KURSLARI BAŞLADI

Yaz Kur'an Kursları Başladı...

12 Haziran - 18 Ağustos 2017 tarihleri arasında düzenlenecek olan 'Yaz Dönemi Kur’an Kursları' İlçemiz Yavuz Sultan Selim Camii’nde yapılan törenle start verdi. Okulların tatil olmasıyla birlikte yaz aylarını öğrencilerin en iyi şekilde değerlendirmesi, dini bilgiler ve Kur’an-ı Kerim’i en iyi şekilde öğrenmeleri amacıyla, Müftülüğümüze bağlı tüm merkez ve mahalle Cami ve Kur'an Kurslarımızda öğrencilere eğitim verecek.

Oldukça renkli geçen açılış törenine; İlimiz Müftüsü Ömer Kocaoğul, İlçe Müftümüz Salih Akcan, Yavuz Sultan Selim Camii din görevlileri, aileler ve öğrenciler katıldı.

Yaz Kur'an kurslarına ilkokul, ortaokul ve liseye giden öğrencilerin katılabileceğini belirten Müftü Ömer Kocaoğul, “Yaz Kur'an kurslarımıza büyük önem veriyoruz. Her geçen gün yaz Kur'an kurslarımızın önemini daha iyi anlıyoruz. Bu bakımdan öğrenci sayımız gün geçtikçe artıyor. Bunun yanında görevlilerimizi yaz Kur'an kursu için seminerlere tabi tutuyoruz. Cami görevlilerimizi Kur'an kursu öğreticilerimizi kurslar başlamadan önce 1 haftalık seminere tabi tutuyoruz. Yeni gelişmeleri, eğitim öğretim metotlarını cami görevlilerimize, Kur'an kursu öğreticilerimize aktarıyoruz. Bu seminerler de çok etkili oluyor. Böylelikle biz personel olarak daha önce hazırlığımızı yapıyoruz.” dedi. Ayrıca Müftü Kocaoğul, kursa katılan öğrencilere de: “Öncelikle biz sizleri çok seviyoruz, hocalarınız sizleri çok seviyor, Hocalarınızın tek amacı sizlerin daha iyi bir insan olmasını ve dini konularda bilgilenmesini sağlamak. Sizlerde bu ilgiye karşılık olarak ilmihal bilgilerini, Kur’an-ı Kerim okumayı ve namaz dualarını da en güzel şekilde okumak ve öğrenmek için gayret göstermelisiniz” dedi.