Başlangıç Tarihi :
Bitiş Tarihi :
    
Resûl-i Ekrem’in (s.a.v) dilinde evveli rahmet, ortası mağfiret, sonu da cehennemden kurtuluş olarak ifade edilen mübarek Ramazan-ı Şerifin son günlerine yaklaşırken 21 Haziran 2017 Çarşamba gününü Perşembe’ye bağlayan gece, yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’in inmeye başladığı Kadir gecesine kavuşmanın sevinç ve mutluluğunu beraber yaşayacağız.
Detay
    
17 Mayıs 2017 Çarşamba gününü Perşembe gününe bağlayan gece Ramazan ayının habercisi, kurtuluş, af ve arınma gecesi olan Berat Kandilini idrak edeceğiz.
Detay
    
    
Üç aylar, Allah’ın rahmetinin müminlere bol bol ikram edildiği, mağfiretinin, lütuf ve kereminin üzerimize sağanak sağanak yağdığı zaman dilimleridir. Zira bu günlerde kalpler aynı duygu etrafında birleşip çarpar, eller aynı düşüncelerle semaya açılır. Gözlerden aynı hissiyatın yaşları süzülürken, dillerden dua ve zikirler aynı aşkla dökülür.
Detay
    
    
22 Aralık Salı gecesini 23 Aralık Çarşamba gecesine bağlayan gece Mevlid Kandilini idrak etmiş olacağız. Milletimiz ve bütün İslam âlemi bu ve bunun gibi önemli gün ve gecelerimizi heyecanla beklemektedir. Hz Muhammed’in eşsiz örnek ahlâkını özümsemek, O’na duyulan hasreti bir nebze de olsa dindirebilmek için Mevlid Kandilinin gelişi ile gönüller sükûnete erişmiştir.
Detay
    
Bayramlar, İslam dünyası ve insanlık üzerindeki kara bulutların dağılması, ümitsizliklerin ortadan kalkması ve geleceğe umutla bakabilmek için Rabbimizin bizlere bir fırsattır. Müslüman kalma bilincini daima diri tutan bayramlar; hüzün ve sıkıntıların paylaşıldığı, neşe ve sevinçlerin çoğaltıldığı günlerdir. Bayramlar kalp derinliklerini kardeşlerine açmak, lokmayı bölüşmek, huzuru paylaşmaktır.
Detay
    
Cenab-ı Hakk’ın yarattığı kainattaki her şey bir düzen içinde varlığını devam ettirirken ve bütün alem mecrasında seyrederken bazı gün ve geceler vardır ki, daha büyük önem arz eder. Nasıl ki, Ramazan ayı diğer aylara nispetle daha kudsi ise; Regaib, Mirac, Berat ve Kadir geceleri de diğer gecelere nispetle daha faziletlidir. Bu saydığımız gecelerin içinde en faziletlisi ise şüphesiz ki “KADİR GECESİ” dir. Bu öyle bir gecedir ki içinde Kadir gecesi bulunmayan bin aydan daha hayırlıdır. Bu, Kur’an’ın ifadesidir.
Detay