T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Aydın Müftülüğü

06.04.2018

İBADET AŞKIYLA KUTLU BELDEYE

Müftü Vekili Zekeriya ÇALLI yaptığı duada;

Allah’ın misafiri olma şerefine nail oldunuz. Bundan daha şerefli bir misafirlik olur mu? Sizler bu misafirliğe kabul edilmekle büyük bir nimete kavuşmuş bulunuyoruz. Bu büyük  nimetin kadrini, kıymetini iyi bilelim.

Çoğumuz bir ömür boyu bu kutsal yolculuğu bekledik. Daha önce belki defalarca gönlümüzü, kalbimizi o mukaddes mekanlara gönderdik. Hayalen de olsa tavaflar, sa’yler yaptık. Ama şimdi Allah nasip etti kutlu beldenin yolunun yolcusuyuz. Günde beş vakit yöneldiğimiz Allah’ın evi, Kâbe’yi dünya gözüyle görmeye, onun etrafında pervaneler gibi dönmeye, kusurlarımızı yakıp kül etmeye, yeni doğmuşçasına tertemiz olmaya gidiyorsunuz.

''Lebbeyk! Allahümme Lebbeyk…” “Geldim buyurun Allah’ım” diyerek yola çıktınız.

Arınmış, temizlenmiş, şuurlanmış olarak yeni bir hayata başlayacaksınız. Ruhunuzu iman, ihsan, takva ve sabırla doldurulmuş, kalbinizi her türlü nifak ve günahların giremeyeceği bir harem bölgesi kılmış, örnek ve önder bir mü’min olarak salimen başta aile efradınız olmak üzere bütün sevdiklerinize kavuşmanızı diler, Yüce Allah’ın selam, rahmet ve bereketinin daima üzerinizde olmasını niyaz ederim.

Diyerek Umrecilerimizi uğurladı