12.05.2014

AİLE DİNİ REHBERLİK BÜROSU AÇILDI

İlçemiz Müftülüğü bünyesinde faaliyetlerine başlayan Aile İrşat ve Rehberlik Bürosunun resmi açılışı bugün İl Müftümüz Ömer KOCAOĞUL'un katılımı ile gerçekleştirildi. Açılışa Efeler İlçe Müftüsü Salih AKCAN, AİRB İl Koordinatörü Salih AYBEY ve din görevlileri katıldı.

Açılışta Konuşma yapan ilçemiz Müftüsü Feyyaz İDİN, "millî ve manevî değerlerimize bağlı bir aile yapısının kurulması ve korunması, aile birlikteliğinin desteklenmesi, sorunların çözümüne katkı sağlanması ve toplumsal bir duyarlılık geliştirilmesi amacıyla hizmet sunmak üzere müftülüğümüz bünyesinde Aile İrşat ve Rehberlik Bürosunun açılışını yapıyoruz. Açılışını yapacağımız büromuzun öncelikle hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu’nda hafta içi her gün mesai saatleri içerisinde ailevî konularda dînî danışmanlık ve rehberlik hizmeti sunacaktır. Büro görevlilerimiz tarafından ziyaretçilerle yüz yüze görüşmeler yapılabileceği gibi telefonla sorulan sorulara da büro görevlilerimiz tarafından cevap verilecektir.

İlçe müftülüğümüz bünyesinde kurulan Aile İrşat ve Rehberlik Büromuzca, ilerleyen zamanlarda ailenin kurulmasından sağlıklı olarak devam ettirilmesine, sarsıntı yaşayan ailelerin manevi yönden desteklenmesine kadar pek çok konuda vaaz, seminer ve konferans verecektir.

Bugün ilk konferansımızı da gerçekleştirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Sevgi ve samimiyet olmadan yapılanlar bir değer, kıymet ifade etmiyor. Bu anlamda ilk konferansımızın konusu da çok anlamlı: “Ailede Sevgi ve Samimiyet”

Bu mutlu günümüzde “Ailede Sevgi ve Samimiyet” konulu konferansını vermek üzere ilçemize teşrif eden İl Müftümüz Sayın Ömer KOCAOĞUL hocama da ayrıca şükranlarımı sunmayı görev addediyorum." diye konuştu.