26.08.2022

EFELER MÜFTÜLÜĞÜ YAZ KUR'AN KURSU ÖĞRENCİLERİ ARASI DİNİ BİLGİLER YARIŞMASI

Yaz Kur’an Kursu öğrencileri bilgide yarıştı.

Aydın İl Müftülüğü ve Efeler İlçe Müftülüğü iş birliğinde Yaz Kur’an Kursu öğrencilerine yönelik "Bilgi Yarışması" düzenlendi.

Aydın İl Müftülüğü koordinesinde Efeler İlçe Müftülüğüne bağlı Yaz Kur’an Kurslarında eğitim öğretimine devam eden yaklaşık 200 öğrenci arasında "Bilgi Yarışması" yapıldı.

Efeler Adnan Menderes Proje İmam Hatip Okulunda gerçekleştirilen yarışmada öğrenciler 12 yaş altı ve 12 yaş üstü olarak iki ayrı kategoride yarıştı.

Yarışmada öğrencilere, Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınlarının “Dinim İslam Temel Bilgiler” eserinden sorular yöneltildi.

İl Müftü Yardımcısı Mehmet Atay, “Geleceğimizin teminatı olan yavrularımızın, dini bilgileri öğrenmeleri, dürüstlük, doğruluk, hak ve adalet, güzel ahlak gibi değerlerimizi özümsemeleri büyük önem arz etmektedir. Bu vesileyle yarışmanın hazırlanmasında emeği geçen Efeler İlçe Müftü Vekili Adem Sakarya hocamıza ve ekibine ayrıca müftülüğümüzün idareci ve personellerine teşekkür ediyor, yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Dereceye giren yaklaşık 40 öğrenci bisiklet, tablet vb. hediyelerle ödüllendirilecektir.