07.10.2021

Camiler ve Din Görevlileri Haftası Kutlandı

Aydın İl Müftülüğü tarafından 06.10.2021 tarihinde Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle Müftü Ömer Kocaoğul Konferans Salonunda bir program düzenlendi.

2021 yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftasının teması “Cami, Din Görevlileri ve Vefa” olması dolayısıyla daha önce teşkilatımızda görev yapan emekli İl Müftüleri davet edildi. Programa Bursa İl Müftüsü İzani Turan, İzmir Emekli İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan, Aydın Emekli İl Müftüsü Raşit Akbalık, Bahattin Bildik, Mehmet Köse, Ömer Kocaoğul ile il müftü yardımcıları, ilçe müftüleri, şube müdürleri, vaizler, imam-hatipler, Kur’an kursu öğreticileri ve müftülüğümüzde görev yapan personelimiz katıldı.

Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başlayan program, slayt sunusu ve İl Müftüsü Ercan Aksu’nun açılış ve selamlama konuşmasıyla devam etti.

Akabinde programa davet edilen emekli müftüler tarafından haftanın anlam ve önemine binaen konuşmalar yapıldı.

Programın sonunda “2021 yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası” münasebetiyle yapılan yarışmalarda dereceye giren görevlilerimize hediyeleri takdim edildi.

Efeler Müftülüğünde görev yaparak 2020-2021 yıllarında emekliye ayrılan görevlilerimize plaket verilmesiyle program sona erdi.