03.09.2022

Aydınlı gençler ''KARDEŞLİK'' için yola çıktı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından öğrencilerin tatil dönemlerini değerlendirmek, bilgi, ahlak ve merhamet duygularıyla yetişmelerini sağlamak amacıyla 12-14 yaş grubu kız/erkek öğrencilere yönelik "Yazımda Kardeşlik Var" projesini hayata geçirilmişti.

Proje kapsamında Aydın Didim Akbük İzci Evi’nde yapılacak olan yaz kampına katılmak üzere Aydın Efeler İlçe Müftülüğünden 43 öğrenci kampa katılmak üzere yola çıktı.

"Kardeşlik" için yola çıkan öğrenciler, Aydın İl Müftüsü Hasan Güneş’in katıldığı programla Külliye Camii’nden uğurlandı.

Programda konuşan Müftü Güneş, "Bu kampın gençlerimizin yeni eğitim öğretim yılına fiziken ve ruhen daha zinde girmelerine vesile olacağı kanaatindeyiz. Ayrıca bu kampta gençlerimiz, kardeşlik, yardımlaşma, paylaşma, dostluk, beraber hareket etme gibi birçok maddi ve manevi güzel kazanımlar elde edecek ve bu kazanımları bir ömür boyu sürdüreceklerdir. Gençlerimize ve bizlere güvenen ailelerine teşekkür ediyor, faydalı ve eğlenceli bir kamp geçirmelerini temenni ediyoruz." dedi.

Programa Efeler İlçe Müftü Vekili Adem Sakarya ve görevliler katıldı.