11.08.2023

Aydın'da Camiye Gelen Öğrenciler Kur'an'dan İlhamla Hikaye Yazdı

Aydın il genelindeki yaz Kur’an kurslarında öğrenim gören 27500 öğrenci için Kur’an’dan İlham Alıyorum konulu “Hikaye Yarışması” düzenlendi.

Aydın İl Müftülüğüne bağlı 17 ilçede 1150 cami ve 112 Kur’an kursunda 6 hafta boyunca eğitim gören öğrenciler hünerlerini kağıda döktü.

Anne babaya iyilik, tevazu, sabır ve şükür konulu başlıkların yer aldığı yarışmaya öğrenciler yoğun katılım gösterdi.

Yaz boyunca Kur’an’ın nuru ile buluşan çocuklar eğlenerek öğrenmenin keyfini yaşadı.

Şenlik havasında geçen ödül töreni mehter takımı gösterisiyle başladı. Çocukların açık alanda çeşitli oyun ve etkinliklere katılmasının ardından "Kurandan İlham Alıyorum" konulu hikaye yarışmasının ödülleri dağıtıldı.

Aydın İl Müftülüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü temsilcilerinden oluşan komisyonun değerlendirmeleri sonucunda dereceye giren 100 öğrenciye 1000 Türk Lirası değerinde hediye çeki verildi.

Ayrıca namaz suresi, dua ve hadis ezberleyen 1000 öğrenciye de başarı madalyası takdim edildi.

Ödül töreninde konuşan Aydın İl Müftüsü Hasan Güneş, “Binlerce öğrencimizi kendi evleri olan cami ve Kur’an kurslarımızda ağırlamaktan onur ve gurur duyduk. Bu yıl yaz Kur’an kurslarımızda 27500 öğrenciyle buluştuk. İnşallah bu sayıyı her sene daha da ilerilere taşıyacağız. Çocuklarını yaz ayı boyunca bizlere emanet eden velilerimize çok teşekkür ediyorum. Geleceğimizin teminatı olan evlatlarımız, mukaddes yurdumuzun emanetçileri ve Peygamber Efendimiz (sav)’in mirasçılarıdır. Rabbimizin rızasını gözeterek gençlerimizin yolunu açar ve onlara destek olursak bugün de şahit olduğumuz gibi yavrularımızın aşamayacağı zorluk yoktur.” dedi.

Müftü Güneş, “Değerli katılımcılar, bu yıl yaz Kur’an kurslarımızda Kur’an’dan İlham Alıyorum temalı ‘Hikaye Yarışması’ düzenledik. Yüzlerce hikayenin olduğu yarışmada jüri üyelerimiz ilk yüze giren öğrencilerimizi belirlemede hayli zorluk yaşadı. Bu heyecanı bizlere yaşatan yavrularımıza çok teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyoruz. 4-6 yaş grubu çocuklarımızı eylül ayında başlayacak olan kurslarımıza, diğer evlatlarımızı da bir sonraki yaz Kur’an kursumuza bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Programa, İl Müftü yardımcıları, İlçe Müftüleri, din görevlileri, siyasi parti temsilcileri, kurum amirleri, veli ve öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.